Projekt Alpresio – podsumowanie etapu początkowego.

Niedawno udało mi się zakończyć wstępny proces uruchamiania Galerii Artystycznej, oczywiście internetowej, a mowa tutaj o Alpresio. Wiadomo, że tego typu przedsięwzięcie nie kończy się konkretnym terminem i zamkniętym projektem. Ale uznać można, e etap wstępny już jest zakończony.

Alpresio to internetowa galeria artystyczna. I jak każda galeria oferuje dzieła artystów wielu dziedzin sztuki zgrupowanych w jednym miejscu. Projekt ma za zadanie skupiać artystów, tak zwanych prawdziwych artystów. Co to oznacza? Po prostu tyle, że artyści ci oferują swoje własne dzieła wykonane własnoręcznie, z dbałością o jakość i artyzm, oryginalne i przede wszystkim profesjonalne. Już na samym początku pojawiły się tam znane nazwiska, często z kolekcjami czy dziełami dedykowanymi właśnie Alpresio. Można znaleźć tam biżuterię, malarstwo ,ceramikę, rysunek i wiele innych.

Mechanizm jest prosty. Artyści zgłaszają chęć współpracy z galerią poprzez formularz weryfikacyjny, tam podają swoje podstawowe dane konieczne do pierwszego kontaktu, oraz prezentują swoje dzieła – nie koniecznie nadal dostępne do sprzedaży, po prostu małą próbkę swoich możliwości. Taka mała próba pokazuje możliwości warsztatowe artysty, ale przede wszystkim pokazuje jego możliwości publikacyjne. Co pod tym rozumieć? Czy potrafi wykonać odpowiednio dobre fotografie, czy potrafi opisać siebie i swoje prace w sposób interesujący.

Jeśli wszystkie składniki wymagane do rozpoczęcia współpracy są zachowane, czyli wysoka jakość prac, ich sposób prezentacji i kierunek zainteresowań samej galerii, wtedy następuje zaproszeni do współpracy ze strony Galerii. Dopiero wtedy jest podpisywana umowa, udostępnione zasoby przeznaczone tylko dla artystów.

Alpresio zbiera powoli wokół siebie społeczność, zarówno artystów jaki i odbiorców ich sztuki. Miejscem do tego przeznaczonym jest Facebook, gdzie Alpresio posiada swój profil.

Tak, mniej więcej wygląda podstawowy zakres prac jaki został wykonany przeze mnie w Internetowej galerii artystycznej Alpresio.

Zapraszam artystów i miłośników sztuki do Alpresio.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.