Sposób na Internet Explorer 9

Ostatnio coraz częściej pojawiają się wśród użytkowników problemy z Intenet Exlprer 9. Chodzi głównie o działanie aplikacji, które powstały przed samym IE9. Zwykle są to jedynie problemy z wyświetlaniem, dlatego można to łatwo naprawić. Chodzi o funkcję dostępną już przecież w IE8 a mianowicie „Compatibility View” czyli po naszemu „Widok zgodności” (o ile dobrze pamiętam).
Microsoft opublikował artykuł nr 956197, gdzie opisuje metodę włączenia widoku zgodności. Oznacza to mniej więcej tyle, że wybierając tę opcję każemy przeglądarce wyświetlać stronę tak jak by to robiła w starszej przeglądarce.

To dość skuteczne, a szczególnie konieczne kiedy nie mamy wyjścia bo na przykład serwis z jakiego korzystamy opiera się na zasadach inne niż najnowsze. Przykładem może być na przykład TWiki, z którego problemami się ostatnio spotkałem. Samo TWiki działa poprawnie, ale edytor typu WYSIWYG uruchamia się zaledwie częściowo, nie przeszkadza to jakoś znacząco w pracy, ale to już przestaje być edytor WYSIWYG.

Dlatego zachęcam do artykułu i przetestowania „widoku zgodności” w IE9, bo może się okazać rozwiązaniem naszych chwilowych bolączek.

Tekst (z obrazkami dla tych co nie lubią czytać za wiele) dostępny jest po adresem http://support.microsoft.com/kb/956197

Ten wpis został opublikowany w kategorii Praca i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.